May 22, 2024

Sonbaharın Ayakkabı Trendleri

En sevdiğimiz konulardan biri olan sonbahara girmenin zamanı geldi. Kısa kesilmiş gibi görünen bir yaz mevsimiyle, zamanınızı geçirdiğimiz birkaç ılık, keten giysili günü anımsayarak geçirebilirsiniz. Ya da değişimi kucaklayıp sonbaharın derinliklerine dalabilirsiniz. Biz ikincisini yapacağız, gerçi sonbaharın giyinmek için yılın en sevdiğimiz zamanı olmasının da faydası var.

Havanın serinlemesi ve yaprakların renk değiştirmeye başlamasıyla birlikte, moda tutkunları önümüzdeki sezon için gardıroplarını yenilemeyi düşünmeye başlar ve bunu yapmanın en etkili yollarından biri de yeni ayakkabılardır.

Paltolar ve trikolar hala erken gibi görünebilir, ancak akıllı ayakkabı kararları vermeye (ve giymeye) şimdiden başlayabilirsiniz. Burnu kapalı ayakkabıların yeniden ön plana çıktığı gerçeğine daha önce değinmiştik, bu nedenle şimdi A/W 23 podyumlarına bir göz atmanın ve bu yıla damgasını vuracak sonbahar ayakkabı trendlerini değerlendirmenin tam zamanı olduğunu düşündük.

2023 Sonbaharı için tasarımcılar ayakkabı sınırlarını daha önce hiç olmadığı kadar zorladı ve her kıyafeti yeni zirvelere taşıyacak bir dizi yenilikçi ve büyüleyici ayakkabı tanıttı. Koleksiyonlarda, 70’ler ve 80’lerin bu yılın sonbahar ayakkabı trendleri üzerindeki etkisi açıkça görülüyor; platformlar, metalik yüzeyler ve slingback’ler tekrar eden temalar.

Ardından güzel fiyonkların yanı sıra düz ayakkabıların çok gösterişli bir şekilde ele alınmasıyla işler güzel bir hal alıyor. Gerçekten de, bu sonbaharın ayakkabı trendleri bireyselliği ve kendini ifade etmeyi kutlarken çeşitli zevklere ve tercihlere hitap ediyor. İster klasik siluetleri seviyor olun, ister daha gösterişli olmayı tercih edin, bu sezonda size (ve ayaklarınıza) göre bir şeyler var.

Podyumlarda görülen önemli 2023 sonbahar ayakkabı trendini keşfetmek için kaydırmaya devam edin.

T Zamanı

Stil Notları: A/W 23 koleksiyonlarında pek çok tasarımcı gelecek koleksiyonları için geçmişe baktı ve sezona damgasını vuran ayakkabı trendlerinin çoğu 70’ler ve 80’lerden gelse de, arşivlerde daha eskilere dayanan bir trend de var. T-bar ayakkabılar 1920’lerde ortaya çıktı ve flapper-girl üniformasının ayrılmaz bir parçasıydı. Ancak şimdi, 2023’ün T-bar güncellemesini kucaklamaya hevesliyiz.

Sivri Uçlar

Stil Notları: Düz ayakkabılar hiçbir zaman şimdiki kadar popüler olmamıştı ve tam da tüm önemli stilleri gözden geçirdiğimizi düşünürken, kalem uçlu düz ayakkabılar yeni bir yığın olarak karşımıza çıktı. Bu ayakkabıların parmak uçları o kadar sivri ki yeni bilenmiş bir HB’yi andırıyor. Kot pantolon ve jarseye anında parlaklık katmak için kullanın ya da Zimmermann, Ulla Johnson ve Prada podyumlarında olduğu gibi romantik bir görünüm için güzel elbiselerle eşleştirin.

Mahkemenin Dönüşü

Stil Notları: Bunca zamandır siyah mahkeme ayakkabıları mı giyiyordunuz? Topuklu ayakkabıların en kolayı geri döndü ve bu kez 90’ların diğer şık parçalarıyla birlikte giyilerek onlara bir avantaj kazandırıyor. Seksi terzilik, sütun etekler ve gri, beyaz ve boz kahverengi ağırlıklı bir palet düşünün. Prada ve Ferragamo’da görüldüğü gibi, bu her şeye uygun ayakkabıların modası hiçbir zaman geçmedi, ancak bu tür yüksek profilli bir ilgi görmeyeli uzun, çok uzun zaman oldu.

Daha Yüksek Güç

Stil Notları: Genellikle yaz aylarına hükmeden düz ayakkabıların panzehiri olan platformlar, 2023 sonbaharı için geri döndü ve kaçırmanın oldukça zor olduğunu söyleyelim. Eğer parlak renkli ya da ultra metalik değillerse, çok büyükler. Naomi Campbell’ın Vivienne Westwoods’unun içinde devasa bir şekilde düştüğünden beri podyumda bu kadar yüksek platformlar görmemiştik.

 

Yansıma Üzerine

Stil Notları: Gümüş takılar uzun zamandır altın lehine göz ardı ediliyordu, ancak geçen yıl tasarımcıların soğuk tonlu metalden gösterişli küpeler, jumbo kolyeler ve kokteyl yüzükleri sunmaya başlamasıyla bu durum değişti. Ardından, bu tür şeylerin sıklıkla yaptığı gibi, baharla birlikte trend kıyafetleri de kapsayacak şekilde yayıldı. Ve şimdi, sonbaharın eşiğinde, gümüşü en seksi topuklu ayakkabılarda ve en şık babetlerde görmeye başladık bile.

80’lerde Kabul Edilebilir

Stil Notları: Working Girl’deki Melanie Griffith’i mümkün olan en şık şekilde (vatka içermeyen) ayakkabılarınızla yansıtın. İster terlik, ister slingback ya da kort olsun, 80’ler bu yıl sonbahar ayakkabı trendleri için kapsayıcı bir estetik görevi görüyor. Mock-croc yüzeyler, kare uçlu uzun parmaklar ve kitten topuklar görüyoruz. Evrak çantası ve ince çizgili etek takım isteğe bağlı ama kesinlikle tavsiye edilir.

 

 

 

 

 

 

 

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama