April 21, 2024

En Farklı ve Yaratıcı Mutfak Dekorasyonları

Eklektik tasarımın doğrudan bir tanımı yoktur, ancak onu gördüğünüzde muhtemelen bilirsiniz. Bir mutfakta, desenli tezgah kaplamaları, bol bitki, benzersiz aydınlatma armatürleri, dünyevi dokunuşlar ve belki de bir veya iki vahşi duvar kağıdı ile eklektik bir tarz görülebilir. Belki eski bibloları ve kişiye özel dokunuşları sergileyen açık raflar vardır. Muhtemelen ahşap ve fayans gibi birçok doğal malzeme vardır.

Eklektik tarzdaki bir mutfak sizin için ne ifade ediyorsa, kişiliğinizi ve bolca da olsa sergilemelidir. İster retro görünümlü bir soba, ister güzel desenli bir karo, ister sadece dekorasyonda kullanılan terk ve özgürlük olsun, stil notları çalabileceğiniz eklektik tarzdaki mutfak görünümlerini incelemeye davetlisiniz!

Çeşitli Dönemlerden Öğeler Ekleyin

Tasarımcı Lindsey Jamison, kendi eklektik tarzdaki mutfağı için, çok çeşitli dönemlerden farklı tasarım öğelerini karıştırdı ve eşleştirdi.

“Amacım, çeşitli dönemler ve tarzlar aracılığıyla tasarım öğelerinin dokunuşlarını ekleyerek eklektik bir mutfak oluşturmaktı” diyor. “Seçimlerin birlikte akmasını sağlarken tasarım öğelerini karıştırmak, cesur renkler ve grafik desenler kullanmak çok önemli.”

Bu, cesur kırmızı bir buzdolabını (50’lerin tarzına bir geri dönüş) 80’lerin grafiklerine benzeyen duvar kağıdı, konik ayaklı orta yüzyıl modern bir ada ve eski bir geleneksel kilim ile eşleştirmek anlamına geliyordu. Eklektik mutfak elde edildi.

Doğal Malzemeleri Vurgulayın

Tarzınız ne olursa olsun, herkesin ve herkesin hayallerinin mutfağını yaratmayı olağanüstü iç mimar Leanne Ford’a bırakın. Bu tasarım için, ahşap unsurlarla eşleştirildiğinde eklektik tarzda bir his veren lavaboyu odak noktası olarak kullandı. Bulaşıkları yıkamayı da çok zahmetli bir iş haline getirmiyor.

Cihazlarınızla Retro Seçimler Yapın

Yeni bir fırın satın almak küçük bir satın alma değildir, ancak pazardaysanız ve eklektik tarzı tamamen benimsemek istiyorsanız, retro görünümlü bir fırın dikkat çekici olacaktır. Renkli cihazlar, tüm modern özelliklerle vintage bir hava getiriyor.

Toplanan Hazinelerinizi Gösterin

Bu mutfakta, Sarah & Sons Interiors’tan Sarah Fischer, 1950’lerin ahşap alet tezgahından ada ve fırfırlı sütlü cam pandantifler gibi, özellikle şık siyah boyalı tezgah taburelerine ve bir çelik ve cam raf ünitesine karşı öne çıkan vintage öğeleri vurguladı.

Fischer, “Genel olarak, bu öğelerin zaman içinde toplandığı ve yeniden kullanıldığı hissine kapılıyorsunuz, bu da olabildiğince eklektik” diyor.

Renkle Oyna

Eklektik stil birçok farklı şekilde tanımlanabilir, ancak her zaman tamamen beyaz olmadığı bir şey var. Biraz (veya çok) cesur renkten korkmuyorsanız, bu mutfaktan Dazey Den’den Danielle Nagel tarafından notlar alın. Karonun şeftali pembesi tonunu duvarlarla bar tabureleriyle eşleştirerek sıkıcı olmaktan çok tonlu bir mutfak yarattı.

 

 

 

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama