June 22, 2024

Sizi Evde Daha Mutlu Hissettirecek 2023 Trendleri

Sürekli değişen tasarım trendlerini takip etmek göz korkutucu gelebilir, ancak evinizi taze tutmanın eğlenceli ve ulaşılabilir bir yolu da olabilir. Ve sanılanın aksine, yeni bir trendi denemek için mekanınızı tamamen yeniden tasarlamanız gerekmez. Trend olan pek çok tasarım fikri, küçük eklemeler veya sahip olduğunuz parçalarda yapılacak güncellemelerle kolayca elde edilebilir.

Size neşe veren veya yüzünüze bir gülümseme yerleştiren bir alanda yaşamak zordur, bu 2023 tasarım trendleri oraya ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Parlak ve Cesur Renklerle Süsleyin

Pantone’nin 2023 Yılın Rengi için yaptığı seçim, cesur ve parlak renklerin tasarım dünyasında trend olduğunun kanıtı. Viva Magenta adı verilen güçlü pembe dikkat çekiyor ve yıllarca nötr yeşiller ve mavilerin ön plana çıkmasından sonra canlandırıcı bir seçim gibi hissettiriyor.

Endişelenmeyin, evinize parlak tonlar getirmek için tüm bir odayı boyamanıza veya mobilyalarınızı değiştirmenize gerek yok. Kullanmak istediğiniz cesur renklere karar verdikten sonra, bunları sanat eserleri, yastıklar, küçük masa üstü aksesuarları ve hatta mumlar aracılığıyla iç mekanlarınıza dahil etmeyi düşünün. En sevdiğiniz parlak renkleri evinizde görmenin keyfini bankayı zorlamadan yaşayacaksınız.

 

Tuhaf Aksesuarları Sergileyin

Zamansız, geleneksel parçalarla dekorasyon yapmak için söylenecek bir şey var. Trendler ne olursa olsun evinizin her zaman şık görüneceğini biliyorsunuz , ama sadece sizi gülümseten parçaları eve getirmenin neşeli bir yanı var.

Tasarım dünyasında ortaya çıktığını gördüğümüz trendlerin çoğu, biraz tuhaflık için geleneksel tarzdan kaçınıyor. Mantar dekoru çok moda, insanlar disko toplarını evin her odasına taşıyor ve tasarımcılar günlük parçalara saygısız estetik yaklaşımlar getiriyor (pastel balonlu tabakları ve canlı ışık anahtarı kapaklarını düşünün).

 

Ortam Aydınlatması Ekleyin

Sert, tepeden aydınlatma evinize neşe getirmek için çok az şey yapar. Bu nedenle, bu yıl ortam aydınlatmasını benimsemeyi düşünün.

Farklı ışık kaynaklarını alanınıza dağıtın, böylece her köşe kendi tarzında parlayabilir. Basit yer lambaları ve masa lambaları ile başlayabilir ya da gün batımı lambası veya pembe bir ışıltı veren Himalaya tuzu lambasını deneyerek bir çentik atabilirsiniz. Alanınızın etrafına stratejik olarak yerleştirilmiş mumlar, inşaatçı sınıfı tavan lambalarınızla elde edemeyeceğiniz başka bir sıcaklık katmanı ekleyecektir.

 

Alanınızı Daha Büyük Hissetmek İçin Aynaları Kullanın

Aynalar, ev tasarımı söz konusu olduğunda en sevilen parçalardan biridir. Sadece işlevsel olmakla kalmazlar, aynı zamanda her odaya güzel eklemeler de yapabilirler.

 

Stratejik olarak yerleştirilmiş aynalar, alanınızı anında açar ve odanın en iyi şekilde ferah hissetmesini sağlar. Küçük alanlar, sıkışıklık hissini önlemek için aynaların eklenmesinden özellikle faydalanır.

Her Şeyi Temiz Tutun

Temizlik genellikle tasarım trendleri listelerinde yer almasa da, yer almalıdır. Evinizi temiz ve düzenli tutmak, tasarımınızın parlamasını sağlar ve evinizi bir yuva haline getirmek için harcadığınız emeğin dağınıklık nedeniyle arka planda kalmamasını sağlar.

 

Gününüze ekstra bir mutluluk dozu katabilecek kolay bir temizlik görevi yatağınızı yapmaktır. Her sabah yatağınızı toplamayı bir hedef haline getirin ve mükemmel bir şekilde toplanmış alanınıza her girdiğinizde ne kadar mutlu hissettiğinizi düşünün.

 

 

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama