June 16, 2024

Sosyal Mesafeyi Koruyarak Tatile Çıkacakların Dikkat Etmesi Gerekenler

Aylardır gündemimizde tüm dünyayı etkileyen pandemi var. Eski halimize dönemiyoruz, yeni normale alışırken de zorlanıyoruz. Evde mi kalmalıyız? Seyahat güvenli mi? Tatile gitmek doğru bir karar mı? Soruları arasında gidip geliyoruz. Evden çalışma sistemine hala kendimizi alıştırmaya çalışıyoruz ve artık maskeli yerine maskesiz birini görünce garipsiyoruz.

Peki yine de tüm önlemleri aldığınızı düşünüyor ve seyahat fikrine sıcak bakmaya başladıysanız neler yapılmalı? Gelin bugün pandemi dönemi sosyal mesafeye dikkat ederek tatil yaparken yanımıza neler almalıyızı konuşalım.

1. Gideceğiniz yere şahsi aracınızla gitmek en mantıklı hareketlerden biri. Her ne kadar hijyen kurallarına uygun seyahatler düzenleniyor da olsa tedbiri elden bırakmamak daha doğru.
2. El dezenfektanı, ıslak mendil, mendil vb. şeyleri asla yanınızdan ayırmayın. Elinizi yıkamak konusunda yolculuk sırasında zorlanabilirsiniz bu yüzden temizlik malzemeleri önemli.
3. Yanınızda mutlaka su şişenizi taşıyın. Mümkün olduğu kadar az alışveriş yapacağınız bir gezi planlayın. Yiyip içeceğiniz şeyleri özellikle kendi aracınızla seyahat ediyorsanız öncesinde evde hazırlayabilirsiniz.
4. Uçakla seyahat edecekseniz, etrafa fazla dokunmamaya çalışın ve yanınıza seyahat yastığı alın. Uyuyakalma durumunda yüzünüz uçağın steril olmayan yerlerine değebilir.
5. Bolca maske alın ve maskenizi sık sık yenileyin. Dinlenme tesisi, benzinlik, hava alanı gibi kalabalık yerlerde sosyal mesafenizi korumaya dikkat edin.
6. Dışarıda yemek yemek durumunda olduğunuzda mutlaka oturduğunuz yeri sterilize edin. Çok fazla insan trafiği olan böyle yerler en tehlikeli yerlerden.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama