April 25, 2024

Strese En Etkili Yağlar

 

Stres için uçucu yağlar

Okuyucularımız için faydalı olduğunu düşündüğümüz ürünlere yer veriyoruz. Bu sayfadaki bağlantılar aracılığıyla satın alırsanız, küçük bir komisyon kazanabiliriz. İşte sürecimiz.

 

Stres için en iyi uçucu yağlara hızlı bir bakış

Rahatlamak için en iyisi: Lavanta

Uyku için en iyisi: Papatya

Meditasyon için en iyisi: Turuncu

Anksiyete için en iyisi: Sandal ağacı

Stres için en iyisi: Adaçayı

En iyi ruh hali kaldırıcı: Limon

Yaymak için en iyisi: Bergamot

Topikal kullanım için en iyisi: Gül

Depresyona iyi gelir: Yasemin

Dinlenmek için en iyisi: Ylang ylang

 

 

Aromaterapi, stresten kurtulmak için doğal bir çare olabilir. Uygulama, sağlık ve esenliği geliştirmek için bitkilerden çıkarılan uçucu yağların kokusunu solumayı içerir.

 

Koku alma sisteminiz beyninizin duyguları düzenleyen kısmını doğrudan etkiler. Bu nedenle kokular, hem olumlu hem de olumsuz anıları tetikleyebilir ve duyguları ortaya çıkarabilir. Aromaterapi, genel bir sakinlik durumuna geçmek için stres ve kaygıyı azaltmada yardımcı olabilir.

 

2016 yılında yapılan bir inceleme, aromaterapinin geleneksel tedavilerle birleştirildiğinde ağrıyı azaltmada etkili olduğunu bile buldu.

 

Uçucu yağlar oldukça konsantredir, bu da onları ilk kez denerken dikkatli olmanız gerektiği anlamına gelir. Ayrıca, özellikle topikal olarak uygulandıklarında, cilde emildikleri için ölçülü olarak kullanılmaları gerekir.

 

Esansiyel yağları stres için kullanmanın, topikal uygulamadan suyla seyreltildikten sonra kokuyu teneffüs etmeye kadar çeşitli yolları vardır. Genel bir kural, denediğiniz her esansiyel yağ için özel talimatları takip etmektir. Topikal olarak uygulayacaksanız, potansiyel bir reaksiyonu belirlemek için önce yağı küçük bir cilt bölgesinde test etmek en iyisidir.

 

 

Nasıl seçilir?

Bu esansiyel yağları stres azaltıcı ve kaygı giderici özellikleri nedeniyle seçtik. Ayrıca bu özelliklerin etkinliğini destekleyen çalışmalara da göz attık.

 

Uçucu yağlar, doğru kullanıldığında genellikle güvenli kabul edilir.

Ancak, vücudunuza verdiğiniz herhangi bir maddede olduğu gibi, birkaç önlem almak en iyisidir. Esansiyel yağlar, olumsuz reaksiyonları önlemek için seyreltme gerektirir. Genel bir kural olarak, uçucu yağların konsantrasyon seviyelerini yüzde 5’in altında tutmalısınız.

Doza, saflığa, uygulama yöntemine ve olası ilaç etkileşimlerine dikkat edin. Bazı yağlar solunduğunda güvenli kabul edilir, ancak yüzde 3 ila 5 gibi düşük konsantrasyonlarda cilde uygulandıklarında tahriş edici olabilirler.

 

Yağları dağıtırken şu güvenlik önlemlerini kullanın:

Uygun seyreltme yönergelerini izleyin.

İyi havalandırılmış bir alana yayıldığınızdan emin olun.

Aralıklı olarak dağıtın, tipik olarak 30 ila 60 dakika açık, ardından 30 ila 60 dakika kapalı.

 

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama