June 18, 2024

2020 Sağlıklı Yiyecek Trendleri

Yeni bir yıla girerken beslenme biçimleri de değişmeye başladı. Geçen sene daha bitki bazlı beslenme yolunda ciddi adımlar atıldı. Et tüketimi ve et endüstrisinin çevreye verdiği zararlar sebebiyle bitki bazlı beslenme her geçen gün yaşadığı dünyaya duyarlı bireylerin seçimi olmaya devam ediyor.

Siz de bu sene bir değişiklik yapıp hem kendinize hem doğamıza katkıda bulunacak bir beslenme düzenine geçmeye hevesliyseniz işte 2020’nin sağlıklı yiyecek trendleri;

Canlandırıcı Tarım
İklim değişikliği 2020 yılında çok daha fazla gündem olacağı için insanlar sevdikleri yiyeceklerin nereden geldiğini daha da sorgulamaya başladılar. Rejeneratif tarım, çorak toprağı geri yükleyen, biyolojik çeşitliliği geliştiren ve uzun süreli çevresel faydalar yaratmak için karbon tutmayı artıran bir tarım uygulamasıdır ve çevre dostu tarım girişimlerinde gerçek bir değişiklik görmek için umutsuz olanlarımız için bir umut ışığı haline gelmiştir. Bu yıl, giderek daha fazla tüketici, yenilenebilir uygulamalar vaat eden ürünler için alışveriş yapıyor.

Alternatif Unlar
2020, alternatif unun yılı olacak gibi görünüyor, eksantrik un alternatifleri sağlıklı gıda mağazalarının raflarını süslüyor (muz unu ve karnıbahar ununu düşünün). Ancak bu “süper gıda” unları sadece evde pişirme için kullanılmıyor: Tüketici atıştırmalıkları ve hamur işleri bu karışımları ürünlerine dahil etmeye başladı bile. Bir daha kurabiye pişirdiğinizde, ekstra lif ve protein takviyesi için un alternatiflerine ulaşmak isteyebilirsiniz.

Buzdolabı Atıştırmalıkları
Bu yıl atıştırmalıklar mutfak dolabından buzdolabı raflarına hızla geçiyor. “Taze” atıştırmalıklar, bu yıl turşu, hazırlanmış çorbalar ve her türlü mini atıştırmalıklar hemen elinize alıp evden çıkabileceğiniz alternatifler. Dahası, bu yeni atıştırmalıklar, daha sağlıklı malzemeler ve daha az yabancı beslenme etiketleri ile üretiliyor.

Her Şeyin Ezmesi
Fındık alerjiniz mi var? Korkmayın – bu yıl, sevdiğiniz her şey belki de ezme olarak masanıza gelecek. Karpuz tohumu tereyağından nohut tereyağına en sevdiğiniz tostlara, simitlere ve sebzelere sürmek için yakın gelecekte bol miktarda tereyağı seçeneğiniz olacak.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama